Sārtas

           

Sārtā krāsa – simbols tīrām jūtām un skaistām attiecībām. Visdažādāko nokrāsu sārto ziedu buķetes – jebkuras sievietes prieks.

 

BABES DREAM

 

341 BABES DREAM 12 M Markevičius

BRILIANT

 

543 BRILIANT 05 M Lobaznov          

Lieli, spēcīgi kruzuļoti ziedi rožainā krāsā ar ceriņkrāsas tonējumu. Uz apakšējās ziedlapas aveņkrāsas svītrojums. Blīva, precīza ziedvārpa. Īsts briliants! 20/8    

BURVJU SPOGULIS

 

443 BURVJU SPOGULIS 15 M Zaķis

Ziedi ļoti tīrā sārtā krāsā ar baltu plankumu uz apakšējām ziedlapām, rīklītē viegls rozā zīmējums. Perfektas formas ziedi, skaisti kruzuļoti, izturīgi. Precīzi sakārtota un noturīga ziedvārpa. Pats selekcionārs uzskata par vienu no labākajiem savas selekcijas sasniegumiem.

DAVAI POKOLDUEM

 

545 DAVAI POKOLDUEM 06 EM Vinogradskij

Krokotajā ziedā plūstošas pārejas no tumši sarkani rožainas līdz gaiši rozīgiem toņiem. Augšējās ziedlapas ar neregulāru salātzaļu apmalīti. Eksotiska šķirne! 20/8   

DĀRZA ETĪDE

 

443 DĀRZA ETĪDE 16 M Vinķelis

Skaisti krokoti krēmkrāsas ziedi ar viegli sārtu tonējumu. Ziedlapu malas sārti iekrāsotas. Uz apakšējās ziedlapas neliels sarkanas krāsas plankumiņš. Blīva, pareizi salikta ziedvārpa. Aug un pavairojas nevainojami. 

DETSKIE SNI

 

 

445 DETSKIE SNI 04 EM Dibov      

 Īpatnēja eksotiska gladiola. Maigi sārti ziedi ar aizkruzuļotu zieda centru. Iekšējās ziedlapas īsākas, ar zaļām apmalītēm.

DEVA

 

441 DEVA 03 EM Kiseļev         Foto: J.Bāze

Maigi, perlamutrīgi balti, rožaini ziedi. Rīklītes daļā neliels sarkani/rozīgs plankumiņš. Skaisti krokotas ziedu malas ar dziļām ielocēm. Augums 1,6m. Vairāku Maskavas izstāžu čempione. 21/9  

443 DIEVA DĀVANA 02 M Vinķelis

 

443 DIEVA DĀVANA 02 M Vinķelis        

Spēcīgi kruzuļota, skaistā rozā krāsā ar oranži-dzeltenu aizkruzuļotu zieda centru. Labi aug un pavairojas.  23/8 

DOLGOZDANNIJ DEBJUT

 

543 DOLGOŽDANNIJ DEBJUT 84 EM Gromov     

Gaiši sārta ar dzeltenu apakšējo ziedlapu, uz kuras aveņkrāsas dzīslojums. Lieli ziedi ar skaistu krokojumu. Veselīga un ražīga, aug jebkuros apstākļos.

DRESS CODE

 

443 DRESS CODE 14 EM Zaķis           Foto: L.Zaķis      

Ziedi ļoti tīrā sārtā krāsā ar gaišāku centru, blīvi un izteiksmīgi krokoti. Klasisks ziedu sakārtojums slaidā divrindu vārpā. Zied ilgi un bagātīgi, pavairojas vidēji, bet veido ļoti skaistus bumbuļsīpolus.

Džuljeta

445 DŽULJETA 12 M Vinķelis     Foto: R.Dzene 

Augšējās ziedlapas gaiši sārtā krāsā ar mazliet tumšāku maliņu. Apakšējās ziedlapas spilgti sārtas. Skaists viļņots kruzuļojums. Precīza ziedvārpa ar 22 ziedpumpuriem, atvērti 8-10 ziedi.  Labi aug un pavairojas.

EVIJA

 

245 EVIJA 08 M Bāze           

Ziedlapas tīrā sārtā krāsā ar nelielu krēmbaltu plankumiņu uz apakšējās ziedlapiņas. Biezas ziedlapas ar skaistu kruzuļojumu. precīza ziedvārpa, stalti, stingri ziedneši. Izcila veselība un pavairošanās spējas. 2004. un 2006. gada Rīgas izstāžu līdere. 22/10

FARAONA MEITA

 

 246 FARAONA MEITA 08 M Bāze        

Ziedi tīri tumši sārti, augšējās ziedlapas mazliet gaišākas. Ziedlapas biezas, izturīgas ar skaistu krokojumu. Teicams ziedu stiprinājums. Labi aug un pavairojas, ļoti ražīga. 2006. gada Rīgas izstādes čempione. 20/7

HOT PINK

 

343 HOT PINK 07 M Hartline      Foto: L.Zaķis

Silta un maigi sārta ziedu krāsa, zieda centrā izteiksmīgs krēmkrāsas plankums, ap to krāsa intensīvāka. Pa gabalu šķiet, ka ziedam sārta apmale. Lielisks ziedu kruzuļojums un ziedvārpas sakārtojums. Aug un pavairojas bez problēmām. Viena no skaistākajām ASV šķirnēm kolekcijā.

KĻUKVA V SAHARE

 

441 KĻUKVA V SAHARE 06 EM Dibov

Maigi sārti ziedi (pa gabalu izskatās balti), apakšējās ziedlapas krēmbaltas, uz tām ķiršu krāsas plankums. Bagātīgi ziedoša un labi augoša šķirne.

KOROLEVA BALA

 

543 KOROĻEVA BALA 02 M Samoilenko

Lieli, skaisti krokoti, tīri sārti ziedi. Uz apakšējām ziedlapām sārts plankumiņš svītrojuma veidā. Ziedi biezi, blīvi un izturīgi. Laba audzēja, veselīga.

KUDRJAVAJA LEIDI

544 KUDRJAVAJA LEIDI 11 M MURIN              Foto: L. Prokopenko            

Varena auguma gladiola ar tīri sārtiem un izcili krokotiem ziediem, kas sakārtoti blīvā ziedvārpā.   Aug un pavairojas teicami.  

Kuzņecovskij farfor

 

540 KUZŅECOVSKIJ FARFOR 09 M Kuzņecov             

Varena auguma (1,7m) lielziedu gladiola. Ziedu krāsa rozīgi balta ar gaiši sārtu krāsojumu ziedlapiņu galos. Spēcīgi kruzuļotie, biezas faktūras ziedi sakārtoti blīvā ziedvārpā. Daudzkārtēja Maskavas izstāžu čempione un līdere. Aug un pavairojas teicami.  20/8

Ļubi meņa, ļubi

 

546 ĻUBI MEŅA, ĻUBI 02 EM Kiseļev      

Milzīgi, skaisti kruzuļoti, piesātināti rozā krāsas ziedi, kas sakārtoti ideālā divrindu ziedvārpā. Ziedvārpas slaidas un izturīgas. Varena, veselīga, teicami pavairojas. 24/10

Marķīze

 

443 MARĶĪZE 08 M Zaķis           

Eleganta šķirne ar skaisti sārtiem, ļoti krokotiem un blīviem ziediem, uz kuru apakšējās ziedlapas neliels balts plankumiņš. Ziedlapu malas izteikti kruzuļotas. Vienlaikus atvērti pat 12! ziedi, kuri sakārtoti absolūti precīzā ziedvārpā.

Miraž

 

445 MIRAŽ 90 M Timčenko un Jaščenko

Maigi sārti ziedi ar krēmkrāsas tonējumu. Liela auguma šķirne ar garu ziedvārpu un lielu vienlaikus atvērto ziedu skaitu. Aug un pavairojas nevainojami. 

Morskaja pena

 

546/74 MORSKAJA PENA 03 M Vinogradskaja        Foto: L.Zaķis     

Spēcīgi krokoti tumši rozā ziedi ar pāreju ceriņu/aveņkrāsā ziedlapu malās. Vidējām ziedlapiņām zaļgana apmalīte. Īpatnēja, eksotiska skaistule.  22/8

Muzika duši

 

445 MUZIKA DUŠI 10 EM Vasiļjev        Foto: T.Lazarevich.        

Ziedi skaisti krokoti, koši sārti ar plūstošu baltu plankumu uz apakšējām ziedlapām. Skaists krāsu salikums.  23/8

Neonas

 

447/63 NEONAS 14 M Markevičius

Augšējās ziedlapas gaišā aveņkrāsā, apakšējās tumši sārtas. Skaista, plūstoša krāsu saskaņa. Slaidā ziedvārpā līdz 10-11vienlaikus atvērti ziedi. Skaistule. Aug un pavairojas labi.

Ņevskaja eksotika

 

545 ŅEVSKAJA EKSOTIKA 04 EM Trifonov

Izcili kruzuļoti (aizkruzuļots pat zieda centrs), tīri sārti ziedi. Trīs iekšējās ziedlapas īsākas ar bārkstainu zaļu maliņu. Viena no skaistākajām eksotiskajām šķirnēm, laba audzēja. 

Peach Cobler

 

442 PEACH COBBLER 02 M Pletcher        

Ļoti maigi persiku sārti ziedi ar krēmkrāsas rīklīti, blīvi un spēcīgi kruzuļoti ( mātes šķirne- superkruzuļotā TRIBUTE).  Labi augoša,veselīga skaistule. 25/10

Pevec Rosii

 

540 PEVEC ROSII 04 M Dibov        Foto: A.Markevičius     

Milzīgi, gandrīz balti, ar vieglu rožainu atblāzmu, blīvas faktūras izcili krokoti ziedi. Aizkruzuļota pat zieda rīklīte. Blīva, monumentāla ziedvārpa. Saulē mirdzoša izcila skaistule. Kārtējais selekcionāra meiztardarbs. 23/9

Plaštake

 

243/93 PLAŠTAKE 09 EM Markevičius         Foto: A.Markevičius     

Augšējās ziedlapiņas tīri sārtas, apakšējās dūmakaini sarkanas ar bordokrāsas atblāzmu. Slaida, gara perfekta ziedvārpa. Ziedi blīvi un stingri. Laba audzēja. Šķirne 2009.gadā reģistrēta NGCA.

Raibulītis

 

245 RAIBULĪTIS 10 E Bāze

Trīskrāsaina gladiola: zieda pamatkrāsa sārta, apakšējo zaļgandzelteno ziedlapiņu centrā tumši sarkanrozā plankums. Viena no agrākajām ziedētājām. Labi aug un pavairojas.  20/8

Randolph

 

441 RANDOLPH 05 M Madeson      

Maigi sārti ziedi, apakšējo ziedlapu centrā aveņsārts apaļigs plankums. Pievilcīga, ar īpatnēju kruzuļojumu. 23/9

Rosa v izumrude

 

441 ROSA V IZUMRUĢE 99 EM Gromov         

Brīnišķigs zieds, kas plūstoši pāriet no perlamutra – balta uz gaiši sārtu tonējumu. Iekšējo ziedlapu malas ar zaļganu apkantējumu. Jaunie ziedi zaļgani rozīgi. Zieda rīklīte aizkruzuļota. Skaista divrindu ziedvārpa. Maigo toņu neaprakstāms skaistums! 22/9

Rozā rapsodija

 

245 ROZĀ RAPSODIJA 15 M Bāze         Foto: J.Bāze

Divkrāsu gladiolas ārējās ziedlapiņas lašsārtā krāsā ar tumšāku toni ziedlapiņu malās. Iekšējās ziedlapiņas ļoti gaiši rozā. Blīva ziedvārpa ar izcili krokotiem ziediem. Vienlaikus 7-8 atvērti ziedi. Aug un pavairojas labi.

Rozovij flamingo

 

445 ROZOVIJ FLAMINGO 06 M Trifonov

Spoži sārti ziedi ar plūstošu baltu plankumu uz apakšējām ziedlapām. Ziedi izcili krokoti, biezi, blīvi un izturīgi. Pievilcīga skaistule.

Sarkanais faraons

 

447 SARKANAIS FARAONS 99 EM Vinķelis       

Ziedi spilgtā, sārti sarkanā krāsā. Zieda vidus izgaismots. Precīza, gara ziedvārpa. Ļoti labas augšanas potences. Pat no IV lieluma sīpoliņiem izaug skaista, precīza ziedvārpa ar 15-17 ziediem. 22/10  5 iekrāsoti.

SĀRTĀ DZIESMA

 

445 SĀRTĀ DZIESMA 15 M Vinķelis

Skaisti krokoti gaiši sārti ziedi, ziedlapu malas tumšākas. Skaista, slaida ziedvārpa. Augšanas un pavairošanās īpašības ļoti labas.

Sestra kņaziņi

 

542 SESTRA KŅAZIŅI 06 LM Kuzņecov

Varena auguma šķirne ar tīri gaiši rozā ziediem. Spēcīga ziedvārpa ar brīnišķīgi  krokotiem un ļoti biezas faktūras ziediem. 

Sjuzen Soross

 

542 SJUZEN SOROSS 00 EM Gromov          

Ļoti maigi pērļaini-rozā gladiola ar sārtu iesvītrojumu un fantastisku kruzuļojumu. Ziedlapas biezas, vaskainas. Blīva divrindu ziedvārpa ar stingru ziednesi. Godalgota daudzās izstādēs. 22/9

Smutny acant

 

341 SMUTNY ACANT 07 EM Mimranek      Foto: L.Zaķis

Ļoti koši un kontrastaini ziedi – viegli iesārti ar tumši ķiršu sarkaniem precīziem plankumiem uz iekšējām ziedlapām. Drīzāk gan sīkziedu ne kā vidēju ziedu šķirne. Ļoti slaidas un noturīgas ziedvārpas, bagātīga ziedēšana un lieliska veselība. Zied pat no vismazākajiem sīpoliņiem.

ŠAUTRIŅAS

 

541 ŠAUTRIŅAS 14 M Vinķelis

Skaisti krokoti, sārtbalti ziedi. Apakšējās ziedlapas ar krēmkrāsas tonējumu un aveņkrāsas zīmējumu ziedlapas vidū. Aug un pavairojas labi.

ŠUTKA KUPIDONA

 

441 ŠUTKA KUPIDONA 15 M Baranov

Balti – rožaini ziedi ar izteiksmīgiem sarkaniem plankumiem uz apakšējām ziedlapām.

Tautas deja

 

445 TAUTAS DEJA 97 EM Zaķis              

Tumši sārti, superkruzuļoti ziedi ar krēmdzeltenu vidu. Ziedu pušķis atstāj dejā virpuļojošu krāšņu tautas tērpu iespaidu. Ievērojami košāka un lielāka par kādreiz populāro šķirni „Linda”. Aug un pavairojas izcili labi. Lieliski grieztie ziedi jebkuros laika apstākļos.

VNUCHINI RESNICI

343/443 VNUCHINI RESNICI 16 M Vasiljev       

Dūmakaini sārti ziedi. uz apakšējās vidējās ziedlapas krēmbalts plankums. Ziedlapu maliņas bārkstainas. Aug un pavairojas labi. 20/9

Zibsnītis

 

341 ZIBSNĪTIS 98 EM Vinķelis        

Spēcīgi kruzuļoti balti ziedi ar sārtu tonējumu. Uz apakšējās ziedlapas šaura aveņkrāsas bultiņa. Šķirne veido garas un slaidas, griešanai piemērotas ziedvārpas. Veselīga audzēja, lieli un labi dīgstoši vairsīpoliņi.

ZIEDU LAIKS

 

443 ZIEDU LAIKS 11M Vinķelis       

Krēmkrāsas ziedi ar sārtu tonējumu ziedlapu malās. Apakšējās ziedlapas vidū aveņkrāsas plankums svītrojuma veidā. Liela auguma šķirne, vienlaicīgi atvērti 9-10 ziedi.

Žvelk giliau

 

241 ŽVELK GILIAU 15 EM Markevičius           Foto: A. Markevičius

Maigi sārti (pa gabalu izskatās balti) ziedi, Uz apakšējām ziedlapām aveņu krāsas plankums. Ziedvārpas slaidas, blīvas. Agrīna labi augoša šķirne. 2015.gadā reģistrēta USA NGCA.