SARKANAS

  

Sarkanā krāsa asociējas ar dzīves enerģiju, tā dod drosmi un pārliecību par sevi. Sarkanā krāsa ir aktīva un darbīga. Tā simbolizē uguni, dzīvību, brīvību, mīlestību un kaisli. Sarkano krāsu gladiolu buķetes ir piemērotas gandrīz visos svinīgos gadījumos.

 

 

ALTAIR EXOTIC

 

457 ALTAIR EXOTIC 11 M Vaclavik        

Fantastika! Tumši sarkanos ziedu gandrīz viscaur rotā balti sārts muarē zīmējums. Ziedi blīvi, skaistā slaidā ziedvārpā. Pirmā šāda veida gladiola manā kolekcijā.

ANNA KAREŅINA

 

556 ANNA KAREŅINA 94 M Dibov

Varena auguma tumši sarkana gladiola. Ziedi skaisti krokoti, biezi un blīvi. Aug un pavairojas labi.

Boļšoje Iskušeņie

 

554 BOĻŠOJE ISKUŠEŅIJE 97 EM Dibov                  

Piesātināti sulīgi sarkani, skaisti kruzuļoti ziedi. Plaukstot atgādina neļķes ziedu. Visus gadus viena no labākajām savā krāsu grupā. Iekļauta desmit labāko šķirņu skaitā. Daudzu izstāžu čempione un līdere. Katra dārza prieks!

BRITANIA

 

456 BRITANIA 96 M Grūbe         

Samtaini piesātināti tumšas bordo krāsas ziedi. Krokoto ziedlapu malas gandrīz melnas. Blīva ziedvārpa garā, staltā ziednesī. Aug un pavairojas ļoti labi. 23/9

CHERRY MINI

 

259 CHERRY MINI 10 M Markjavičus                

Spoži tumšas ķirškrāsas ziedi ar nelīelu baltu plankumiņu zieda rīklītē. Slaida auguma ar skaistu ziedvārpu. Veselīga un labi augoša.  

CIGANOCKA

 

358 CIGANOČKA 90 M Baranov         Foto: T.Lazarevich 

Skaistas formas, izcili krokoti melni – sarkani ziedi ar aveņkrāsas atblāzmu. Ziedu faktūra bieza, ziedvārpa slaida un blīva. Šķirne – šedevrs!  23/8

ČORNIJ ŽEMČUG

 

457 ČORNIJ ŽEMČUG 09 M Samoilenko       Foto: T.Lazarevich    

Samtaini, skaisti krokoti tumši sarkani ziedi, kurus apņem šaura, balta kantīte. Uz apakšējā ziedlapām baltas svītriņas. Labi augoša skaistule. 

ČORNAJA ŽEMČUŽINA

 

358 ČORNAJA ŽEMČUŽINA 08 EM Lobaznov         

Melni sarkani samtaini ziedi ar tumšākām ziedlapu malām, krāsa gandrīz melna. Puteksnīcas sidrabainas, kas ziedu padara īpaši pievilcīgu.   

DEMON

 

458 DEMON 09 M Baranov

Tumši ķiršu sarkana ar purpura tonējumu, ziedlapu malas gandrīz melnas. Ziediem violeti putekšņi un sidrabaina dīksna, kas ziedu padara īpaši pievilcīgu. Laba audzēja.

DZĒRVEŅU KARAMELE

 

451 DZĒRVEŅU KARAMELE 11 M Vinķelis        

Krokoti, spilgti sarkani ziedi ar izteiktu sārtu lāsojumu. Skaists krāsu salikums. Ziedvārpa slaida, blīva. Aug un pavairojas labi. 23/9    

DZĪVE KĀ KOŠUMS

 

542 DZĪVE KĀ KOŠUMS 16 M Vinķelis

Lieli, skaisti krokoti ziedi spilgtā sārti sarkanā krāsā. Uz apakšējās ziedlapas neliels marmorējums. Laba audzēja.

JUNGLE FLOWER

 

556 JUNGLE FLOWER 86 M Vincent

Tumši biešu sarkana ar spēcīgi krokotiem ziediem. Ziedlapas biezas, blīvas un izturīgas. Labi augoša, ražīga šķirne. Lieli, labi dīgstoši vairsīpoliņi. Stalta un varena. Daudzu izstāžu čempione un līdere. Nevaru iedomāties gladiolu dārzu bez šīs varenās skaistules.  21/8

NAKTS PĒRLES

 

458 NAKTS PĒRLES 13 M Muhlinkins        

Skaisti krokoti tumši sarkani ziedi. Apakšējā ziedlapa ar sarmotu apmali. Percīza, blīva ziedvārpa. Aug un vairojas labi. Pat mazi sīpoliņi veido skaistu ziedvārpu.

KIRŠU KVĒLE

 

456 ĶIRŠU KVĒLE 10 M Zaķis      

Mirdzoši tumši ķiršu sarkana gladiola. Ziedi atvērti, noapaļoti, skaisti kruzuļoti, slaidas un izturīgas ziedvārpas. Aug nevainojami, veselīga, izturīga.  23/9

MELNĀ DZIRKSTE

 

458 MELNĀ DZIRKSTE 05 M Zaķis        

Pats selekcionārs saka, ka šī ir viņa labākā melni sarkanā šķirne. Ziedi ar izcili tīru, piesātinātu un samtainu krāsu, kura mirdz un dzirkstī saulē. Divu apakšējo ziedlapu apmales iezīmētas ar vieglu baltu svītriņu. Skaisti noapaļoti, krokoti ziedi, taisna un stingra ziedvārpa ar līdz 12! vienlaikus atvērtiem ziediem.

NEZINĀMĀ ZVAIGZN

 

453 NEZINĀMĀ ZVAIGZNE 07 M Vinķelis

Zieda pamatkrāsa sarkana. Augšējās ziedlapas sārtas ar pamatkrāsas malu. Apakšējo ziedlapu vidū gaiša krēmkrāsas svītriņa. Ziedi krokoti ar dziļām ielocēm, stingras faktūras. Labi aug un pavairojas.

ll_427594934

 

457 ORIENTALISTAS  Markevičius

Tumši ķiršu sarkani ziedi ar muarē zīmējumu. Labs augums un ziedvārpa. Aug nevainojami.

PIKOVAJA DAMA

 

558 PIKOVAJA DAMA 05 EM Dibov      

Skaisti kruzuļoti, samtaini tumši ķiršsarkani ziedi. Blīva, varena ziedvārpa. Izcili audzelīga!

PRIEKŠNOJAUTA

 

456 PRIEKŠNOJAUTA 13 M Zaķis      

Varena tumši sarkanu ziedu šķirne, apakšējās ziedlapas nedaudz tumšākas. Spēcīgs augums, blīva, precīzi sakārtota ziedvārpa. 2012. gada Rīgas izstādes čempione. Aug un pavairojas ļoti labi.

Prometejs

 

554 PROMETEJS 10 M Zaķis         Foto: L.Zaķis

Varena koši sarkanā šķirne ar izteiksmīgi krokotiem ziediem, kuri sakārtoti slaidā, blīvā ziedvārpā. Līdz 10 vienlaikus atvērti ziedi. Ļoti izturīga un labi augoša.  

Red Pearl

 

254 RED PEARL 96 M Konicek

Ziedi spilgti sarkani, spoži, blīvi un ļoti izturīgi. Skaisti krokoti. Ļoti veselīga un audzelīga. Par šķirni var teikt paša selekcionāra vārdiem: Burvīga, maza sarkana pērle.

Rudens ogle

 

458 RUDENS OGLE 07M Zaķis

Kvēlojoši sarkanmelni ziedi, kuru samtaino apakšējo ziedlapu apņem smalka balta apmalīte. Ar savu piesātināto krāsu un mirdzumu līdzīgo vidū izceļas kā karaliene. Skaists krokojums un zieda forma, precīzas ziedvārpas, veselība un audzelība – viss ko var vēlēties.

Sarkanā liesma

 

554 SARKANĀ LIESMA 11 M Vinķelis           

Ziedi skaistā spilgti sarkanā krāsā. Augšējā ziedlapa izgaismota sārti sarkana. Gara, slaida vārpa. Vienlaicīgi atvēri 8-10 ziedi. Veselīga, laba audzēja.

Sensacija

 

554 SENSACIJA 02 M Vasiļjev         

Blīvas faktūras, eleganti krokoti, spoži sarkani ziedi. Pārsteidzoši varena auguma šķirne ar blīvu divrindu ziedvārpu. Viena no selekcionāra labākajām šķirnēm. 2001. gada Maskavas izstādes čempione. 24/10

Spilgtā dāma

 

353 SPILGTĀ DĀMA 09 E Vinķelis          

Skaisti krokoti, ļoti spilgti sarkani ziedi ar izgaismotu vidu. Piesaista skatienu jau iztālēm. Veselīga, laba audzēja.

Tainstvo noči

 

458 TAINSTVO NOČI 06 EM Baranov        

Samtaini, spēcīgi krokoti ziedi ar tīru sarkani-melnu nokrāsu. Augsta, blīvi sakārtota divrindu ziedvārpa. Varena šķirne ar lieliskām augšanas īpašībām. 23/8

Tenj Drakuli

 

355 TENJ DRAKULI 11E Krašeņiņņikov

Vidēja auguma šķirne ar neparastu krāsu salikumu – sarkanā zieda centrā tumši asins sarkani plankumi. Efektīga! 

UGUNS ĀDERE
 

 

353 UGUNS ĀDERE 20 M 20 M Vinķelis

 

 

                                                                                                                                                                                                                    

Ugunsgrēks

 

454 UGUNSGRĒKS 12 M Zaķis          

Liela auguma gladiola ar slaidu un precīzu ziedvārpu. Ziedi ļoti spilgti un tīri sarkani, blīvi, skaisti kruzuļoti.

Ugunsmēle

 

254 UGUNSMĒLE 09 EM Bāze          

Vidēji krokoti, spilgti sarkani ziedi ar gaišāku zieda centru. Apakšējās ziedlapas tumšākas ar šauru, gaišu apmalīti. Lieliski aug un pavairojas. Spoža un pievilcīga. 21/8

Ugunssardze

 

452 UGUNSSARDZE 14 M Zaķis      Foto: L.Zaķis

Slaida auguma šķirne ar efektīgiem, spilgti gaiši sarkaniem ziediem. Ziedi skaisti krokoti, sakārtoti precīzā divrindu vārpā. Teicama griežamo ziedu šķirne. Laba audzēja.